Як пофарбувати стелю
Необхідні матеріали та інструменти:
валик, відповідний до вашої фарбі (акриловій чи глицерофталевой)
широка малярна кисть
захисні окуляри
, захисний шолом (кашкет з козирком)
спецодяг
фарба для стель
липка стрічка та інші матеріали для захисту нефарбуємих поверхонь
шпатель
стрем'янка
Процес:
Все, що не треба фарбувати, виносимо з приміщення або вкриваємо щитами. Збираємо всі матеріали та інструменти в одному місці. У підготовленому приміщенні встановлюємо поміст, сходи-драбину або лісу.
Варто попередньо прогрунтувати стелю розведеною водно-дисперсійної фарбою тієї , яку Ви плануєте застосовувати. Ця операція дозволяє виявити незначні дефекти, практично непомітні на зашпакльованої, але незабарвленої поверхні.
Після шпаклювання та шліфування дефектних ділянок стеля забарвлюється нерозведеною фарбою. Наносять фарбу на підготовлену поверхню за допомогою кисті, валика або фарбопульта.
Начинаем красить с краев. Первую полосу накладываем кисточкой на стыке с той стеной, в которой проделаны окна или есть какие-то иные выступы или углы. Затем меняем кисть на валик и проводим полосу в 50 см шириной и по крайней мере в 1 м в длину. Каждую следующую полосу накладываем так, чтобы смежные полосы слегка перекрывали друг друга.
Расход краски определяется ее свойствами и, в первую очередь, укрывистостью. Поэтому при покупке краски советуем обращать внимание не на количество краски в банке, а на расход материала на метр поверхности.
При покраске необходимо обратить внимание на направление наносимого покрытия. Последний слой должен наноситься по направлению к источнику света (окну), а предыдущий поперек.
Если Вы планируете наносить краску валиком, то для финишного покрытия используйте новый валик с ворсом средней длины. Поролоновые валики, или валики, ранее использованные для других целей, применять не рекомендуется.
Помните, что 2 или 3 слоя краски всегда прочнее чем один, но толстый слой. Наносите краску за несколько раз, естественно, после того, как полностью высохнет предыдущий.
В кінці зачищаємо стики між смугами, щоб вся пофарбована поверхня виглядала рівномірної ― без зазорів, згустків і разрежений.
Щоб не зіпсувати роботу, по закінченню фарбування не влаштовуйте в приміщенні протягів, а якщо в кімнату проникають прямі сонячні промені, затемніть вікна. Не варто також форсувати висихання побілки включенням будь-яких електроприладів.