Продавець ПростоРемонт розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
91 відгук
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (97) 907-03-05
+380 (98) 526-08-75
+380 (97) 907-03-01
вул.Бреуса 63/1, офіс 6, Одеса, Україна
ПростоРемонт - оздоблювальні матеріали для вашого затишку
Залишити відгук

Майстер-клас: технологія укладання ламінату своїми руками

Майстер-клас: технологія укладання ламінату своїми руками

На вигляд ламінат практично не відрізнити від натуральних матеріалів, але крім привабливих зовнішніх даних це підлогове покриття має ряд інших переваг.
По-перше, технологія укладання ламінату дозволяє монтувати його практично на будь-які підлоги. Дотримуючись прості технічні рекомендації, з укладанням впорається навіть новачок.
По-друге, ламінатні підлоги невибагливі в експлуатації, за ними потрібен мінімальний догляд.
По-третє, ціна на ламінат набагато нижче, ніж на паркетну дошку, але при цьому він також є екологічно чистим матеріалом.

Мінусів у такої підлоги не багато, але вони є – наприклад, боязнь води. Сучасний ламінат, як правило, володіє підвищеною вологостійкістю, але тривалий вплив води згубно позначається на будь-якому дерев'яному покритті. При укладанні ламінату в приміщеннях, що вимагають частого прибирання, рекомендується використовувати спеціальний герметик для швів. Він не склеює дошки між собою і надійно захищає їх від проникнення вологи.

Коли ви зрозумієте, що ламінат ― це саме те, що вам потрібно, перевірте, наскільки рівні підлоги у вашій квартирі. Самостійна укладання ламінату часто вимагає вирівнювання підлоги, наприклад, за допомогою стяжки.

Перед укладанням ламінату потримайте його в приміщенні в запечатаному вигляді не менше двох діб, щоб матеріал «звик» до нових температурних умов. Після цього ламінат можна розпаковувати.

Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:

Косинець;
Рулетка;
Торцювальна пила або електролобзик;
Легкий молоток;
Обмежувачі.

Також не забудьте придбати всі необхідні матеріали:

Малярський скотч;
Ламінат;
Підкладка під ламінат.

Спочатку на підлогу потрібно постелити спеціальну підкладку, яких на сьогоднішній день на ринку представлено безліч. Вона виконує ряд важливих функцій, таких як гідроізоляція, теплоізоляція, шумопоглинання і вирівнювання.

Одним з кращих матеріалів по праву вважається технічна пробка. Це повністю натуральний матеріал, що володіє низькою теплопровідністю, не піддається впливу вологи і вогкості. Технічна пробка зберігає свою форму при механічних впливах, не стискається і не розширюється при зміні температури і вологості повітря.

1. Листи підкладки укладіть встик. Склейте шви малярським скотчем. Це потрібно для того, щоб при складанні підлогового покриття листи не зрушили і не перекосилися.

Далі починається безпосередньо самостійна укладання ламінату.

2. Починаючи від кута, викладіть перший горизонтальний ряд, стикуючи дошки торцями. Дуже важливо зібрати його максимально акуратно, так як подальше вирівнювання піде саме по першому ряду. Дійшовши до останньої дошки, відміряйте необхідну довжину і відріжте її.

Пам'ятайте, що при розмітці необхідно враховувати зазори між стіною і дошкою з обох кінців ряду. Мінімальний зазор становить приблизно 8 мм

3. Щоб зробити торцеві шви менш помітними, а малюнок покриття більш ефектним, ламінатні підлоги необхідно укладати в розбіг. Для цього кожний наступний ряд укладають так, щоб він був зміщений по відношенню до попереднього.

Возьмите отрезанный кусок доски, оставшийся от первого ряда. Если он не короче 20 см, следующий ряд можно начать выстилать с него. Такой способ укладки является наиболее экономичным. Если вам больше нравится разбежка в треть доски, то аккуратно отрежьте третью часть от новой доски и начните ряд с нее. Пол, выложенный таким образом, смотрится более выигрышно, но при таком способе на подрезку уходит гораздо больше материала.

4. Соберите второй ряд в точности так же, как и первый.

5. Аккуратно соедините оба ряда и при необходимости подбейте их молотком.

6. Получившуюся плоскость подвиньте от пола к стене и вставьте распорные клинья. Для этих целей можно использовать обрезки от ламината, так как они ровные и имеют одинаковую толщину.

Если у вас неровные стены, необходимо произвести точные замеры и выставить распорные клинья разной толщины.

7. Після установки розпірних клинів продовжуйте формувати наступний ряд. Зберіть його за аналогією з першим і другим рядами, з'єднайте. Продовжуйте, поки не укладете весь ламінат.


Не забувайте, що ламінатні підлоги є плаваючим покриттям. Це покриття постійно рухається, всихає і розширюється, тому по всьому периметру обов'язково потрібно залишати зазори.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner