Продавець ПростоРемонт розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
91 відгук
promo_banner
+380 (97) 907-03-05
+380 (98) 526-08-75
+380 (97) 907-03-01
вул.Бреуса 63/1, офіс 6, Одеса, Україна
ПростоРемонт - оздоблювальні матеріали для вашого затишку
Залишити відгук

Види підлогових покриттів

Види підлогових покриттів

Перед тим, як вибирати напольное покриття, важливо переконатися в тому, що поверхня підлоги підготовлена до укладання, а саме покриття відповідає ряду важливих вимог.

Рівна поверхня – це перша і головна вимога до підлоги в будь-якому приміщенні. Якщо перед проведенням ремонтних робіт виявилися нерівності, значний ухил, розчинна вирівнююча стяжка допоможе від них позбавитися. Її потрібно зробити обов'язково, інакше меблі в квартирі не буде перебувати на одному рівні, а її складові частини не збігаються один з одним.

Саме підлогове покриття повинне бути ударостійким, водостійким і звуконепроникним. Не менш значущими при виборі матеріалу та естетичні параметри ― відповідність кольору меблів, тону і фактурі стін, дверей і вікон, стилю інтер'єру квартири в цілому.

В ідеалі пів на кухні має бути не тільки красивим, але і міцним, абсолютно безпечним, вологостійким і досить теплим. Такі покриття, як плитка, лінолеум, натуральний камінь, є найбільш придатними для підлоги кухні. Керамічна плитка є одним з безперечних лідерів серед підлогових покриттів завдяки своїм практичним і естетичними параметрами. Міцність плитки перевершує міцність цементу в 10-20 разів, тому вона не гнеться і не деформується. Керамічна плитка дуже вогнетривка, і при нагріванні не виділяє отруйних речовин. Тому вона щонайкраще підходить для облицювання печей і камінів.

Не менш вдалим покриттям плитка стане і для підлоги, кухні, передпокою і санвузла, так як вона перешкоджає появі і розмноженню мікробів, не руйнується під впливом хімічних речовин і легко миється. Крім того, вона не змінює кольору під впливом сонячних променів і не проводить електричний струм. Тим не менш, деякі з численних достоїнств цього матеріалу можуть обернутися недоліками. Один з них обумовлений твердістю плитки: кришталева, фарфоровий і будь-яка інша посуд при падінні на підлогу неминуче розіб'ється. Однак, металеві столові прилади і ніжки меблів не залишать слідів на покритті. Не рекомендується також робити керамічне покриття підлоги в кімнатах, холах і дитячих кімнатах – пол буде постійно холодним, а саме приміщення втратить затишок. Виняток можна зробити тільки для квартир з системою «теплої підлоги».


Штучний паркет виготовлений з натурального дерева, є оптимальним рішенням для додання квартирі атмосфери затишку і теплоти. Його роблять в основному з твердих листяних порід, так як вона жорсткіше і міцніше, ніж деревина хвойних дерев. Іноді паркет виготовляється з оливкового дерева. Вважається, що вона перевершує по твердості навіть керамічну плитку. Якщо фінансові витрати не мають принципового значення, можна укласти комбінований, художній паркет, який набирається з декількох порід деревини. Він є найбільш дорогим, тому що його складно виготовити, укласти і відшліфувати. Варіанти малюнка паркету дуже різноманітні: «ялинкою», «плетінкою», «шахами», «палубою», вони ефектно підкреслюють насичені тони і красиву фактуру дерева.


Цілісна дошка ― робиться з цінних порід деревини. Неклеєна масивна дошка є прикрасою будь-якого інтер'єру, крім того, цей вид покриття найбільш екологічний. Так звана паркетна дошка проводиться вже готової до укладання і покрита лаком. Зазвичай її виготовляють із трьох порід дерева. Перевага паркетної дошки в тому, що на відміну від масиву, вона більш стійка до перепадів температури і вологості. До мінусів взагалі дерева потрібно віднести його нестійкість до вологи і хімічних речовин, а також складність у догляді за ним. Гострі або гарячі, а також важкі падаючі предмети неминуче залишають на ньому сліди (подряпини і вм'ятини). Краплі від їжі або миючих речовин не завжди повністю стираються з його поверхні, тому для підтримання на «належному» рівні його доведеться часто оновлювати шаром лаку або оліфи.

Натуральний лінолеум ― економічний, екологічно чистий матеріал. Використовується для укладання в підсобних і прохідних приміщеннях, а також у житлових кімнатах і приміщеннях з системою «теплої підлоги». Він важкозаймистий, антистатичний, стійкий до побутової хімії та агресивних середовищ. Сучасний лінолеум імітує багато натуральні матеріали, наприклад, дерево і натуральний камінь. Крім того, поверхня лінолеуму не сприяє появі і розвитку бактерій.

ПВХ лінолеум – дешевше, ніж натуральний. Однак, він часто має підкладку з натуральних тканин. Покриття з підкладкою комфортніше і майже не накопичує електричних зарядів.

Ламінат ― це підлогове покриття з спресованих відходів виробництва деревини, покрите міцною плівкою. Він має ряд переваг у порівнянні з натуральним паркетом – значно легше укладається, не вимагає додаткового догляду та оновлення і служить довше. Більш того, він екологічно безпечний і навіть володіє гіпоалергенними властивостями. Ламінат не поступається покриттям з натурального дерева і за своїми зовнішніми даними: на нього наноситься гарний малюнок, що імітує не тільки зовнішній вигляд паркету або дерева, але і його фактуру. Покриття не пошкоджується під дією сонячних променів і перепадів температур. Воно прекрасно підходить для укладання в приміщеннях з будь-яким мікрокліматом. І останнім, але не менш важливою перевагою ламінату є його низька вартість

Комбінований підлога увійшов у моду разом з тенденцією поєднувати простір у квартирі. Він допомагає, з одного боку, візуально розділити суміщені приміщення, а з іншого, розставити потрібні акценти. Це особливо актуально для приміщень в сучасному стилі, де часто поєднуються кухня, їдальня і вітальня. Якщо необхідно підкреслити якусь одну з перетікають один в одного просторів, можна використовувати досить несподівані колірні або фактурні контрасти двох матеріалів, наприклад, паркету і плитки, ковроліну і плитки. Якщо ж, навпаки, потрібно, щоб всі окремі приміщення органічно поєднувалися і виглядали як одне ціле, то вони покриваються або одним матеріалом, або однотонними матеріалами з різною фактурою.

Особливу увагу слід приділити вибору кухонного покриття. Основні вимоги до нього обумовлені специфікою кухні–стійкість до стирання, випаровуванням, жиру, бризок, легкість в прибиранні, міцність, і, найголовніше, безпека. Вона відіграє таку важливу роль, тому що на кухні постійно використовуються ріжучі і предмети, що б'ються, гаряча посуд і велику кількість побутової техніки.

Тому, незважаючи на модну тенденцію, бажано не об'єднувати кухню з вітальнями, так як при цьому підлогові покриття виявляються на різному рівні, і між ними робиться сходинка. Необхідність постійно переступати її несе загрозу здоров'ю господарів: швидко переходячи з одного приміщення в інше з підносами і гарячими каструлями або сковородами в руках, вони ризикують впасти і обпектися.

Ламінатна підлога практично повністю позбавляє власника від необхідності доглядати за ним : його не потрібно циклювати й полірувати, а прибирання полягає тільки в протиранні підлоги вологою ганчіркою.

Ламінат зовсім не боїться механічних, температурних, хімічних впливів. На ньому не залишають ушкоджень ні ніжки меблів, не впав гарячий предмет, ні навіть колеса роликових ковзанів. Плями будь-яких речовин, наприклад, фарби або лаку, легко змиваються ацетоном.

Вибір ламінату дуже багатий і різноманітний. Класичний ламінат має малюнок під дерево, але при необхідності можна підібрати покриття з незвичайним малюнком під мармур, граніт, килимові покриття, кахельну плитку, можуть також бути і більш складні орнаменти, візерунки й абстрактні картини.

Легкість монтажу є ще однією перевагою ламінату. Виготовлені в заводських умовах і добре підігнані один до одного, ламінатні плити роблять зовнішній ефект монолітної поверхні.

Купуючи ламінат, необхідно звернути увагу на якість крайок. Найбільш надійний спосіб уникнути шлюбу – купувати товар добре відомих фірм - виробників. В іншому випадку при укладанні покриття краї почнуть кришитися і подальша робота буде неможлива. Крім того, кромки потрібно додатково захистити водостійким покриттям.

Різні позначення в інструкціях до матеріалу призначені для того, щоб зорієнтувати покупця. Так, зображення будиночка вказує на те, що даний продукт призначений для використання в житлових приміщеннях. Також повинні бути зображення показників допустимого навантаження. Це можуть бути чоловічки – від одного до трьох, або цифри 21, 22, 23.

В залежності від допустимої інтенсивності використання ламінат для житлових приміщень підрозділяється на три класи:

АС1/21 –покриття можна укладати тільки в спальні, кабінет, або коморою.

АС2/22 – матеріал підходить для використання у вітальнях і дитячих кімнатах.

АС3/23 – призначений для укладання в найбільш інтенсивно використовуваних приміщеннях – в передпокої, кухні, їдальні.

Ламінат першого класу має настільки низькою міцністю, що його рідко укладають навіть нечасто використовуваних житлових приміщеннях. Покриття другого класу більш стійке до стирання, воно здатне прослужити близько 8 – 10 років. Найбільш раціонально купувати покриття третього класу ― термін їх життя становить близько 15 – 20 років.

Ковролін – це покриття з натурального або синтетичного ворсу на основі спіненої гуми, натурального або синтетичного джуту. На обрану основу наноситься петлевий верх, потім петлі розрізають, вирівнюють до потрібної довжини і після цього обробляють.

Ворс ковроліну може бути натуральним або штучним. Зараз в основному використовується покриття з ворсом з синтетичних волокон, проте натуральні матеріали мають очевидну перевагу – екологічну чистоту і безпеку. Природний ворс одержують або з волокон рослинного походження, таких, як льон, бавовна, джут, сизаль, або з шовку та вовни. Іншим великим плюсом натуральних покриттів, особливо вовняних, є те, що вони не накопичують статичну електрику. Крім того, напіввовняні та вовняні волокна дуже теплі і не викликають алергії. Коштують такі матеріали дорого.

Штучні покриття для ковроліну набирають популярність завдяки цілому ряду якостей, головними з яких можна назвати доступну ціну і тривалий термін експлуатації. Сировиною для них служать поліакріл, нейлон, олефін, поліпропілен і поліестер, до яких додаються корисні копалини органічного походження.

Сучасні виробники підлогових покриттів пропонують три види ковроліну з разннобразно нанесеним ворсом. Це плюшевий, «саксонія» і текстурний ковролін.

Плюшеві покриття по своїй фактурі схожі на оксамит. Цей ефект досягається за рахунок распушения верхівок ворсу. Плюшеві покриття особливо схильні до стирання. Тому вони можуть швидко втратити красу, якщо їх покласти в часто використовуваних приміщеннях. Найкраще таке покриття буде виглядати в спальні.

«Саксонія» ― це ворсове покриття з крученої пряжі з м'якими вертикально розташованими ворсинками. Воно володіє тими ж недоліками, що і плюшеве покриття – легко деформується, з працею очищається від забруднень.

Покриття з текстурним ворсом має сильно закрученнный верх, який для закріплення проходить теплову обробку. Воно укладається на рівну підлогу, який не потрібно спеціально готувати і фарбувати. Можна закріпити ковролін на поверхні підлоги клеєм ПВА чи прибити по периметру цвяхами. Зверху покриття закріплюється плінтусами.

Ковролін з текстурним ворсом значно краще, ніж два попередніх покриття, переносить механічний вплив, легко очищається, практично не мнеться, він міцний і досить дешевий.

Ще один вид килимових покриттів – це килимова плитка. Ворс наноситься на тверду основу з ПВХ, яка перешкоджає деформації. У продажу є широка колірна та фактурна гамма такої плитки, за допомогою якої можна створити у себе вдома незвичайний підлоговий малюнок.

Самое важное при выборе ковролина – постараться свести к минимуму накопление статического электричества. Эта проблема характерна именно для ковровых покрытий. Электрический заряд возникает и постепенно накапливается при контакте ног с волокнами ковролина. Накапливаемый заряд неизбежно должен разрядиться, и это не может произойти иначе, как через тело человека. Очевидно, что постоянный контакт с электричеством не идет на пользу здоровью. Уменьшить заряд можно при помощи специальных антистатических препаратов или укладывать наименее статичные полипропиленовые покрытия. Для кімнат, де знаходиться велика кількість електронного обладнання, наприклад, в офісних приміщеннях з безліччю комп'ютерів, розроблені спеціальні килимові покриття, що містять модифікований вугілля.

Існує «народний» спосіб перевірити, чи з'являється на ковроліні електричний заряд. Для цього потрібно походити по підлозі у вовняних шкарпетках, а потім доторкнутися до якого-небудь предмета. Якщо розряду немає, то килимове покриття антистатично.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner