Продавець ПростоРемонт розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
91 відгук
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (97) 907-03-05
+380 (98) 526-08-75
+380 (97) 907-03-01
вул.Бреуса 63/1, офіс 6, Одеса, Україна
ПростоРемонт - оздоблювальні матеріали для вашого затишку
Залишити відгук

Колір в інтер'єрі

Колір в інтер'єрі

Спальна кімната - місце, де ви набираєтеся енергії, там потрібні свіжі фарби,такі як усі відтінки синього кольору.

Вітальня кімната - кольори повинні збуджувати апетит. Це найкраще робить помаранчевий колір.

Для дитячої кімнати найбільше підходить зелений колір, кімната в зелених тонах здається якоюсь казковою.

Кабінет - йому найбільше підходить жовтий колір - колір, що стимулює продуктивність і сосредотачивающий увагу.

За допомогою кольору можна розділити приміщення на зони, не використовуючи додаткові перегородки. Поєднуючи фарби, потрібно пам'ятати про те, що темний на світлому виглядає ще темніше. Будь-яка нерівність на поверхні послаблює і приглушує колір. Симетричні побудови - суворі, врівноважені і урочисті. Асиметрія зв'язується з життєвим тонусом, динамічністю і свободою. Тому професіонали радять не використовувати лише один тип располжения предметів, а поєднувати їх , припустимо, рівне розставивши меблі, на одній стороні виділити яскраве пляма, повісивши велику картину.

Вибираючи килими з малюнком або без нього, потрібно орієнтуватися на розмір кімнати і переважаючий в ній оздоблення. Якщо вона простора, або меблі зроблені в стилі мінімалізму, то краще виглядати будуть візерунчасті, разукрашкенные покриття. У маленьких приміщеннях або кімнатах з великою кількістю декоративних елементів вибирають однотонні килими, відповідні загальному оформленню.

Стіни являють собою фон для меблів, картин і світильників. Тому їх рекомендується обробляти в спокійних тонах, що додасть деталей інтер'єру більшу виразність.Білий колір робить кімнати світлими, затишними і урочистими одноременно. В даний час не рекомендують наносити на стіни малюнок накатом трафаретом, як це було прийнято в 60-ті роки. Вважається, що ці прийоми не сучасні і тільки псують оформлення. Вони гарні тільки тоді, коли треба приховати великі нерівності, тріщини і плями. Потрібно враховувати, що строкаті малюнки дуже швидко приїдаються, тому краще використовувати не більше двох-трьох тонів.

У тому випадку якщо меблі не дуже виразна і оздоблена світлим шпоном, а вішати на стіни картини і прикраси не планується, дуже цікаво будуть виглядати шпалери яскравого кольору з великим малюнком. У багатокімнатних квартирах у місцях, де люди проводять невелику частину часу, можна експериментувати з яскравими і незвичайними панно або шпалерами.

Перед тим, як приступати до малювання детальної колірної схеми, потрібно з'ясувати на яку сторону світла виходять вікна з кімнати. Якщо на північ, то сонце заглядати в неї буде рідко, а взимку в ній стане прохолодно. В обробці повинні переважати візуально "утеплюючі" кольори - червоні, жовті, помаранчеві. Якщо вона виходить на південну сторону, то краще використовувати більше блакитних, світло-зелених і бузкових тонів.

Цікаво, що правильно застосовуючи кольори, можна оптично змінити форму кімнати. Занадто великі зали можна зменшити, пофарбувавши стіни в насичені кольори. Погано лише те, що вони сильно стомлюють очі і швидко набридають. Занадто висока стеля потрібно трохи затемнити,відокремивши його від стін вузьким бордюром або малярським штрихом. Якщо підлога нагадує витягнутий прямокутник, а вікна знаходяться на короткій стіні, приміщення буде здаватися вузьким і маленьким. Поставивши меблі перпендикулярно довгій стороні і наклеївши на бічні стіни світлі холодні шпалери, можна значно поліпшити вироблене враження. Ще сильніший ефект буде, якщо торцеві сторони пофарбувати в більш інтенсивні, насичені кольори.

Великий орнамент на шпалерах наближає стіни, дрібний - зрительно розсовує їх.

Колір стелі має дуже велике значення: низькі краще фарбувати світлими і холодними фарбами, які немов піднімають його, а високі теплими. Деякі декоратори радять робити стелі сіруватими або жовтуватими, вважаючи, що це додає кімнаті затишок.

З урахуванням всіх отриманих знань можна перейти до практичних рекомендацій. Розділимо приміщення за функціями, які вони виконують.

Перша кімната, куди потрапляє гість, це передпокій. У більшості випадків вона невеликого розміру, витягнута в довжину, і не має вікон. Якщо стеля в ній низький, то краще забарвити його і підлога у світлі тони, а стіни - у спокійні і теплі, але ні в якому разі ні темні фарби. Домогтися увеличеня загальної освітленості можна, повісивши додаткові лампи і поставивши велике дзеркало. Світлі шпалери з горизонтальними смугами подовжують простір, тому краще від них відмовитися, або наклеїти їх вертикально. Якщо облицювання використовують дерево, то дуже добре буде виглядати природний колір деревини.

Найбільше запитань викликає оформлення дитячих кімнат. Звичайно, краще відмовитися від темних і похмурих кольорів, зразок чорного, коричневого або лілового. Маленькі діти не люблять агресивні, яскраві фарби, але у підлітків, навпаки проявляється кним інтерес. Пастельні тони, світло-жовті стіни поліпшать настрій не тільки у дітей, але і у всіх, хто буде заходити в цю кімнату. Різнобарвні подушки, барвисті плакати і м'які іграшки підійдуть тут як не можна краще. Сподобаються малюкам шпалери і покривала з кумедними звірятами, фіранки з картинками. Так як діти будуть перебувати там тривалий час, важливо не переборщити з яскравими квітами, які можуть викликати підвищене нервове збудження і неконтрольовану агресію.

Кімната для літніх людей повинна бути дуже спокійною і збалансованою, без різких контрастів і колірних плям, так як психіка у цьому віці досить нестійка і легко збуджується навіть від незначних подразників.

Вітальня - це місце, де проводить вечора вся сім'я. У ній не потрібно використовувати різкі контрасти, яскраву смужку і клітку на великих просторах, так як через деякий час вони починають втомлювати очі. Навпаки, м'які та спокійні тони стін, підлог і стель у поєднанні з незвичайними яскравими деталями відмінно підійдуть для сімейних посиденьок. Для вечірок і свят можна змінити штори і покривала на меблях, а також повісити прикраси. Якщо ж передбачається використовувати цю кімнату для прийому гостей, урочистих обідів,то можна оформити її в насичених і глибоких кольорах, наприклад, пурпурним оксамитом із золотим візерунком. Якщо кімната дуже мала, стіни краще пофарбувати в світлі прохолодні відтінки. У тому випадку, коли в квартирі є для кожного члена сім'ї своя кімната, у вітальні проводиться не так багато часу. Тоді в ній можна створити яскраве, нестандартне оормление - насичені кольори стін, різнокольорові килими з товстим ворсом, картини і квітчасті хустки.

Свої особливості є і в обробці спальні. Це місце сну і відпочинку, тому тут присутні пастельні тони, однією з гам залежно від переваги господарів. Дуже яскраві кольори будуть заважати спокійному сну. Однак багато дизайнерів пропонують оформити цю кімнату червоним і рожевим. Такий варіант прекрасно підходить для молодих сімей. У цій кімнаті непогано будуть виглядати темні стіни, вони зроблять її затишніше і поглинуть зайвий світло.

Кухню не випадково традиційно оформляють в ніжно - блакитному. світло-зеленому, білому або світло-сірому кольорі. Вважається, що вони викликають відчуття стерильності, чистоти і навіть зменшують вплив неприємних запахів. Для дівчат, охочих схуднути, корисно буде ввести в їдальню або кухню більше синього кольору - він пригнічує апетит. Зворотною дією володіє помаранчевий.

В обробці кухонних меблів широко використовують деревину, з якої непогано буде поєднуватися облицювання стіни світлими дошками. До такої кухні в натуральному стилі підійде яскрава розписна посуд, зроблений в народному стилі. Теплі жовті тони створять комортное оточення, а барвисті деталі піднімуть настрій під час готування обіду.

Туалет зазвичай має невеликі розміри, тому його прагнуть пофарбувати в дуже світлі кольори - блакитні, зелені, бузкові, рожеві. Можливе й інше рішення, при якому санітарний вузол облицьовують глазурованою плиткою чорного, червоного, синього насиченого тону.При цьому виходить виразний контраст між обладнанням і стінами.

Вибираючи колір для кабінету, не варто зупинятися на синьому, потмо що він знижує гостроту зору. Зосередженому праці сприяє спокійний жовтий відтінок, а також коричневі і бежеві тони.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner