Продавець ПростоРемонт розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
91 відгук
promo_banner

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (завтра, 14.11).

+380 (97) 907-03-05
+380 (98) 526-08-75
+380 (97) 907-03-01
вул.Бреуса 63/1, офіс 6, Одеса, Україна
ПростоРемонт - оздоблювальні матеріали для вашого затишку
Залишити відгук

Вибираємо шпаклівку

Вибираємо шпаклівку

Зрозуміло, що якість і довговічність кінцевого результату обробки стіни безпосередньо залежить від якості матеріалів, використовуваних при ремонті. Однак найкращі шпалери, тканини, штукатурки, фарби самі по собі не виправдають ваших очікувань. Бездоганний результат можливий тільки при правильно підібраній і нанесеною основі під всі перераховані вище декоративні матеріали.

Шпаклівка– пастоподібний матеріал, який наноситься на конструктивні матеріали (бетон, гіпсокартон, блоки) перед нанесенням на них верхніх (криють) шарів обробки. Шпаклівки вирішують ряд завдань, найважливіші з яких – вирівнювання поверхонь і усунення дефектів. Основними компонентами шпаклівок є плівкоутворювальні речовини, наповнювачі, пігменти.

Що ж стосується орфоепії, то в розмовній мові, як, втім, і в словниках, зустрічаються кілька варіантів вимови цього слова – «шпаклівка», «шпаклівка» і навіть «шпадлевка». Незважаючи на те, що всі ці варіанти вимови є нормативними, все ж самим правильним залишається варіант «шпаклівка» (від похідного «шпатель»).

Шпаклівки бувають сухі і готові до застосування.

Сухі шпаклівки
Сухі шпатлювальні суміші – найбільш розповсюджений варіант для вирівнювання стін.

Ці багатокомпонентні склади перед вживанням зачиняються (розводяться водою). Вода повинна бути чистою, визначеної температури (прохолодна) і в строго певній кількості (в середньому 6,5-7 л води на 20 кг суміші).

Плюси сухих шпаклівок:
велика тривалість зберігання при різних температурах;
зручність зберігання і транспортування;
можливість приготування суміші потрібної в'язкості;
невисока ціна.

Мінуси:
додаткові витрати сил, часу і грошей на приготування суміші;
невеликий час зберігання розведеної суміші;
необхідність ретельного дотримання технології замішування сухої суміші.

Готові до застосування шпаклівки

Плюси:
не вимагають додаткових витрат сил, часу і грошей на приготування суміші;
немає часових обмежень використання готового складу;
утворюють гладку поверхню, майже не вимагає шліфування;
дуже легко піддаються шліфуванню;
якщо ви не використовували банку до кінця, то її можна просто щільно закрити і залишити «на потім»;
деякі види готових до застосування шпаклівок містять спеціальні наповнювачі, що знижують рівень проникаючої радіації у приміщеннях.

Мінуси:
висока ціна;
застосовуються лише в тонких фінішних шарах;
майже непридатні для попереднього вирівнювання стін.


Класифікація за типом в'яжучого речовини

За типом основного сполучного компонента (в'яжучого речовини) шпаклівки ділять на гіпсові, цементні, полімерні та ін.

Цементні шпаклівки характеризуються високою водостійкістю – гарні для використання у вологих приміщеннях. При нанесенні дають усадки, тому вимагають нанесення у кілька шарів. Колір пігменту – сірий.

На відміну від цементних, гіпсові шпаклівки зовсім не придатні для застосування у вологих приміщеннях і для фасадів – вони не здатні витримувати перепади температури і вологості. З плюсів можна сказати про їх безусадочний. Використовуються для вирівнювання великих заглиблень, тріщин і швів, а також для суцільного шпатлювання поверхонь з бетону, легкого бетону, гіпсових плит, цегли, оштукатурених та інших поверхонь. Колір пігменту – білий. При затворі гіпсових шпаклівок йде набагато більше води, ніж при заторі всіх інших – в середньому, майже літр води на один кг суміші.

Полімерні шпаклівки дорого коштують, але і якість шпатлювання при їх застосуванні дуже висока.

Класифікація за призначенням
Всі шпаклівки за призначенням поділяються на:
спеціалізовані,
шпаклівки першого шару (вирівнюють),
шпаклівки другого шару (фінішні),
універсальні.

Спеціалізовані шпаклівки

Це шпаклівки для вирішення конкретних завдань. Наприклад, шпаклівка для закладення стиків гіпсокартонних панелей без використання армуючої стрічки, спеціальна еластична шпаклівка для закладення "дихаючих" тріщин, спеціальна шпаклівка для закладення стиків плит перекриттів "рустів", спеціальна розширюється шпаклівка для термінового ремонту і т. д.

Визначити і вибрати таку шпаклівку, як правило, просто. Виробник сам точно вказує, де і як повинен бути використаний даний продукт.

Шпаклівки першого шару

Це найпоширеніший вид шпаклівок. Вони призначені для попереднього вирівнювання поверхні основи. Їх вибір залежить від виду основи, її характеристик, умов експлуатації.

Вирівнює шпаклівка повинна мати хорошу адгезію (зчеплення одного матеріалу з іншим), мати високу міцність і довговічність, надійно заповнювати всі тріщини й інші дефекти шпатлюемой поверхні. Вирівнюючі шпаклівки хороші тим, що їм не властива усадка і відшарування. Товщина їх нанесення варіюється від 0,5 до 25 мм

Важливо відзначити, що виробники найбільш якісних сучасних вирівнюючих шпаклівок не вимагають додаткового застосування армуючих матеріалів (вони, як правило, потрібні, коли на підставу або споруду передаються значні динамічні навантаження). Армуючі матеріали використовують тільки в умовах особливо складних робіт.

Неправильно думати, що всі сухі шпаклівки в розведеному вигляді «живуть» не більш півгодини. Насправді ви маєте можливість вибрати вирівнюючу шпаклівку з різним терміном життя в залежності від обсягу робіт: від 30 хвилин до 3 годин, від 8 годин до 24 годин.

Шпаклівки другого шару

Шпаклівки другого шару (або фінішні шпаклівки) призначені для отримання поверхні, повністю готовою до нанесення фінішного оздоблювального покриття. В залежності від виду фінішного оздоблювального покриття вибирають і фінішну шпаклівку.

При виборі фінішної шпаклівки увагу, в першу чергу, потрібно звертати на величину зерна. Чим дрібніше зерно заповнювача, тим більше виходить гладка поверхня. Кращі зразки фінішної шпаклівки, які мають фракції наповнювача до 100 мікрон, дають ідеально гладку (що не вимагає шліфування) поверхня білого кольору і дозволяють усунути дрібні дефекти основи. Така основа підійде, насамперед, для високоякісного фарбування.

Що ж стосується фарб, то не слід забувати, що вони бувають дуже різними: мають різне значення рН, різну проникаючу і навіть розчиняють здатність. Тому деякі фарби можуть усмоктуватися в шпаклівку і навіть розчиняти її.

При обклеюванні поверхні шпалерами такої тонкої і філігранної гладкості від шпатлеванной поверхні не потрібно. Тому дуже часто (особливо це стосується таких популярних нині щільних вінілових шпалер на паперовій основі) можна обійтися лише одним шаром шпаклівки (вирівнює). Вимога сумісності покриття і основи (за рН, паропроникності, поглинання і т. д.) трансформується у сумісність основи та клею застосовується для наклейки матеріалів.
 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner