Що таке фільончасті двері?
Фільончасті двері виготовляють з масиву і з комбінованих матеріалів.
Існує три види фільончастих дверей:
Перший – двері з цінних порід твердих сортів деревини (дуба, граба, тика, горіха). Частини дверного полотна – фільонки – скріплюються між собою за допомогою шипових з'єднань, які вставляються в пази. Вартість таких дверей досить висока, але і прослужать вони досить довго.
Другий – фільончасті двері з порід деревини м'яких сортів (сосна і всі хвойні породи). Такі двері найчастіше встановлюють в дачних будівлях і заміських будинках. Деревина таких дверей просякнута спеціальним масляним складом. І хоча вартість їх набагато менше, ніж фільончастих дверей з цінних порід деревини, вони теж прослужать вам не одне десятиліття.
Третій вид міжкімнатних фільончастих дверей – це двері, виготовлені з комбінованих матеріалів. Такі двері отримали широке поширення серед споживачів через прекрасного зовнішнього вигляду і відмінних експлуатаційних характеристик при порівняно низькій вартості. Їх виготовляють з HDF або МДФ і обробляють шпоною з цінних порід деревини, який покривають різними просоченнями і лаком. Такі двері при дотриманні умов експлуатації можуть прослужити вам пів-століття. За зовнішніми даними їх практично неможливо відрізнити від дверей, виготовлених з масиву.
Всі фільончасті двері мають дерев'яний каркас (обв'язування), в який вставляються панелі (фільонки) з деревини, її похідних або з скла (засклені фільончасті двері).
Бруси двері, розташовані вертикально в середній частині дверного полотна називаються средниками.
Фільонки або панелі надають дверного полотна жорсткості.
Поперечки – це бруси, розташовані горизонтально (верхнє, нижнє, середнє).
Бічні елементи конструкції всього дверного полотна представлені боковими брусками обв'язки. Вони служать для кріплення замків і петель.
Поперечки скріплюються з средниками шипами. У дверях, виготовлених з м'яких сортів деревини та з комбінованих матеріалів, таке з'єднання замінюють нагельным.
Фільонки розташовуються між средниками, поперечками і брусками обв'язки.
Розкладка буває декоративна або профільована (опукла) і рівна. Краще вибрати двері з опуклою розкладкою, так як при усадці простий (рівною) накладки між нею і брусками обв'язки може з'явитися щілину, що в свою чергу призводить до розтріскування шару лаку або фарби.
З якого б матеріалу не були виготовлені фільончасті двері, вибираючи їх, ви приймаєте правильне рішення. Природний матеріал, яким оброблена або з якого виготовлена фільончасті двері завжди буде користуватися попитом. Така двері на довгі роки внесе у ваш дім затишок, комфорт і красу.